TOP TIGRA
Największy sklep
z częściami do
Twojego Opla !
Wulkanizacja

W Top Tigra prowadzimy pełen serwis opon samochodowych w Czechowicach.

W zakres naszych usług wchodzi naprawa ogumienia, wymiana opon, wyważanie, montaż oraz demontaż kół. Wszystko odbywa się na nowoczesnym i profesjonalnym sprzęcie. W naszym warsztacie samochodowym wykonujemy komputerowe wyważanie kół, dobierzemy dla Ciebie odpowiednie ciśnienie w oponach oraz sprawnie wymienimy opony na nadchodzący sezon.

Ze względu na rozwój nowych technologii obecnie wulkanizację wykorzystuje się nie tylko do produkcji, ale również do naprawy opon. Bieżnik opon z biegiem czasu ulega eksploatacji i zużyciu podczas jazdy. Opona może ulec również przebiciu przez ostry przedmiot, na przykład gwóźdź. Zakup fabrycznie nowych opon samochodowych jest związany z wysokim kosztem, dlatego warto pomyśleć o wulkanizacji.

Większość uszkodzeń można naprawić, a z opon po wulkanizacji można spokojnie korzystać przez następne lata. Najbardziej popularną metodą wulkanizacji jest wulkanizacja chemiczna, inaczej na zimno. Ten typ wulkanizacji pozwala na łatanie opon po przebiciu czy odnowieniu bieżnika.

Bardziej zaawansowaną metodą wulkanizacji jest wulkanizacja na ciepło. Wymaga ona zastosowania specjalistycznego sprzętu i odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Wulkanizacja na ciepło pozwala na naprawę zniekształcenia opony oraz jej bocznych uszkodzeń, co jest niemożliwie przy wulkanizacji chemicznej.